
Alapítványunk 2004 óta támogatja a polgári oldal hazai és külhoni szervezeteit, valamint kiemelkedő magánszemélyeit. Pályázataink és egyedi támogatásaink segítik azokat a közösségeket és egyéneket, akik rendezvényeikkel kívánják a közélet sokszínűségét gyarapítani, képzéseikkel a közbeszéd kultúráját elmélyíteni, vagy kutatásaikkal, kiadványaikkal a tudományos és irodalmi élet bármely ágában maradandót alkotni. Minden évben meghirdetünk pályázatokat, közzéteszünk felhívásokat és támogatunk össztársadalmi fontosságú vagy széles körben hasznosítható eredményeket ígérő projekteket.
A Polgári Magyarországért Alapítvány, valamint a Barankovics István Alapítvány támogatásával és a Mathias Corvinus Collegium Tihanyi Alapítványa gondozásában jelent meg 2019-ben a Magyar Politikai Enciklopédia. A hiánypótló kötet több mint 80 – részben külföldi – szerzője mai érvénnyel határozza meg a hazai közéletben használatos fogalmakat és vizsgálják a magyar politikai életet érintő kérdéseket. A mintegy 650 oldalon 647 szócikket felsorakoztató művet Sir Roger Vernon Scruton konzervatív gondolkodó, filozófus hasonló munkája ihlette. A mű főszerkesztője Pásztor Péter történész. A könyv Sir Roger Vernon Scruton előszavával és Orbán Viktor miniszterelnök ajánlásával jelent meg.
Támogatásunkkal, illetve az Alapítványunk által létrehozott Polgári Szemle Alapítvány gondozásában 2005 óta jelenik meg a Polgári Szemle gazdasági és társadalmi tudományos folyóirat. A szaklap visszatérően angol és kínai nyelvű lapszámokkal is jelentkezik. A szerkesztőbizottság (elnöke: Dr. Matolcsy György) és a főszerkesztő (Dr. Lentner Csaba) célja, hogy helyet biztosítsanak elismert szakemberek, egyetemek, főiskolák oktatói, PhD-hallgatói és fiatal, még kevésbé ismert pályakezdő kutatók írásainak is. A szerzők dolgozatai általános külpolitikai kérdéseken túl érintik az Európai Unió problémáit, azoknak magyar kihatásait, illetve a regionális politika, a területfejlesztés, a közigazgatás, az oktatás és egészségügy működésének kérdéseit, valamint államigazgatási, társadalmi kihívásokat.
Alapítványunk támogatta az egyik legnagyobb kortárs konzervatív gondolkodó, Sir Roger Vernon Scruton filozófus ötödik magyar nyelven megjelenő könyvének a kiadását. A nemzetek szükségességéről című tanulmánykötet a szerző két tanulmányát tartalmazza: A Nyugat és a többiek (The West and the Rest) képes írás arról, merre tart a világ ma, milyen perspektívája van a Nyugat irányító szerepének. A nemzetek szükségességéről szóló címadó tanulmányban azt taglalja, hogy egy életképes demokráciában olyan közösségek jönnek létre, melyekben összetartozónak érzik magukat az emberek, és amely iránt hűséget tanúsítanak.
Az ’56 Lángja Alapítvány által szervezett felvonulás során a szervezők a magyar zászló és címer napja alkalmából róják le nemzeti jelképeink előtt tiszteletüket. Rendezvényükön évente elkészítenek és bemutatnak egy 1848 méter hosszú magyar zászlót, amelyet rendszerint 1848 önkéntes visz végig az Andrássy úton. A Hősök terén köszöntővel várják a zászlóvivőket és az ünneplőket. Zászlóvivőnek bárki jelentkezhet, így magánszemélyek, civil szervezetek, iskolák, egyesületek, családok, önkormányzatok, cserkészcsapatok, külhoni és magyarországi, határon túli és a világban szétszórt magyar közösségek is.
A New York-i Hungarian TV karöltve a magyar zászló és címer napja alkalmából nemzeti jelképeink előtt minden évben felvonulással tisztelgő '56 Lángja Alapítvánnyal évente fotópályázatot hirdet „A magyar trikolór tizenkét hónapja” címmel. A legjobb fényképeket a Magyar Trikolor Gála rendezvényen díjazza az ’56 Lángja Alapítvány. A Magyar Trikolor Naptár - a Nemzet Naptára e fotókból jelenik meg évenként Alapítványunk támogatásával.
A Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖKA), valamint a Civil Összefogás Fórum (CÖF) által szervezett Békemenet során a keresztény-nemzeti-polgári oldal közösségei fejtették ki több ízben egyetértésüket az elmúlt években a második, majd a harmadik Orbán-kormány intézkedéseivel.
A Békemenet a rendszerváltás utáni legnagyobb magyar civil kezdeményezés, fő üzenete a nemzeti függetlenség melletti kiállás. Az eddigi meneteket többszázezres tömegek és méltóságteljes hangulat jellemezte, melynek során külhoni és diaszpórában élő magyarok is szimpátiájukat fejezték ki az Orbán-kormány mellett.
A Martosi Szabadegyetemet az erdélyi Tusványos mintájára 2013-ban szervezték meg először, és azóta a felvidéki magyarság egyik legnagyobb nyári rendezvényévé vált. A program gerincét közéleti előadások és panelbeszélgetések sorozata alkotja. A rendezvényen a társadalmi témák, aktualitások megvitatása mellett a szórakozás is helyet kap az esti koncerteknek köszönhetően. A szabadegyetem közéleti és családi programjai mellett fiatal vállalkozók workshopjai is megvalósításra kerülnek. A szabadegyetem főszervezői a Via Nova Ifjúsági Csoport és a révkomáromi Selye János Egyetem Hallgatói Önkormányzata.