Alapítványunk 2004 óta támogatja a polgári oldal hazai és külhoni szervezeteit, valamint kiemelkedő magánszemélyeit. Pályázataink és egyedi támogatásaink segítik azokat a közösségeket és egyéneket, akik rendezvényeikkel kívánják a közélet sokszínűségét gyarapítani, képzéseikkel a közbeszéd kultúráját elmélyíteni, vagy kutatásaikkal, kiadványaikkal a tudományos és irodalmi élet bármely ágában maradandót alkotni. Minden évben meghirdetünk pályázatokat, közzéteszünk felhívásokat és támogatunk össztársadalmi fontosságú vagy széles körben hasznosítható eredményeket ígérő projekteket.
Hogyan képes egymás után kétharmados győzelmeket aratni Orbán Viktor és a mögötte felsorakozó pártszövetség? A könyv szerzője szokatlan szempontrendszer alapján keresi a választ. Szerinte Orbán a sport és a sikeres startupok logikája szerint kormányoz. Hogy ez mit jelent? Állandóan edz és edzésben tart. Folyamatosan alakítja edzéstervét. Kudarcok után – mint a vérbeli bajnokok és világhírű cégalapítók – feláll, hogy aztán még nagyobb erőbedobással lásson neki a munkának. Aki meg akarja érteni Orbán edzéstervét, annak ez a könyv kötelező olvasmány! Arra is választ kapunk, hogy 2010 óta miért nem képes felállni Orbán ellenzéke. Annyit elárulhatunk, nem az edzésterven múlik, mert az nincs.
Alapítványunk célja a kiadvány elkészítésekor kultúránk értékeinek és sokszínűségének bemutatása volt 100 különböző életút, 100 eltérő, mégis alapjaiban hasonló gondolat által. A könyvben szereplő szerzőket összeköti a magyar kultúra határtalan szeretete, az érte végzett fáradhatatlan munka, s az állhatatos tenni akarás.
Alapítványunk kiadásában jelent meg Szeleczky Ildikó koncepciójával és szerkesztésében a Gondolatgyűjtemény című kötet, melyben rövidebb és hosszabb írások váltakoznak attól függően, hogy a szerzők közül ki mennyit tartott fontosnak elmondani. A megtapasztalt gondolatok jelentős építőkövek, amelyekből nap mint nap építkezni lehet. Leírva nem mehetnek feledésbe. Több mint ezer éves történelmünk során már számtalanszor bebizonyítottuk, hogy a magyarok a túlélés bajnokai. Hol fizikai erővel, hol a toll erejével, de mindig harcoltunk nyelvünkért, hagyományainkért, kultúránkért, földjeinkért. A kötet általunk igen nagyra becsült emberek gondolatait tartalmazza.
A Polgári Magyarországért Alapítvány, valamint a Barankovics István Alapítvány támogatásával és a Mathias Corvinus Collegium Tihanyi Alapítványa gondozásában jelent meg 2019-ben a Magyar Politikai Enciklopédia. A hiánypótló kötet több mint 80 – részben külföldi – szerzője mai érvénnyel határozza meg a hazai közéletben használatos fogalmakat és vizsgálják a magyar politikai életet érintő kérdéseket. A mintegy 650 oldalon 647 szócikket felsorakoztató művet Sir Roger Vernon Scruton konzervatív gondolkodó, filozófus hasonló munkája ihlette. A mű főszerkesztője Pásztor Péter történész. A könyv Sir Roger Vernon Scruton előszavával és Orbán Viktor miniszterelnök ajánlásával jelent meg.
Támogatásunkkal, illetve az Alapítványunk által létrehozott Polgári Szemle Alapítvány gondozásában 2005 óta jelenik meg a Polgári Szemle gazdasági és társadalmi tudományos folyóirat. A szaklap visszatérően angol és kínai nyelvű lapszámokkal is jelentkezik. A szerkesztőbizottság (elnöke: Dr. Matolcsy György) és a főszerkesztő (Dr. Lentner Csaba) célja, hogy helyet biztosítsanak elismert szakemberek, egyetemek, főiskolák oktatói, PhD-hallgatói és fiatal, még kevésbé ismert pályakezdő kutatók írásainak is. A szerzők dolgozatai általános külpolitikai kérdéseken túl érintik az Európai Unió problémáit, azoknak magyar kihatásait, illetve a regionális politika, a területfejlesztés, a közigazgatás, az oktatás és egészségügy működésének kérdéseit, valamint államigazgatási, társadalmi kihívásokat.
Alapítványunk támogatta az egyik legnagyobb kortárs konzervatív gondolkodó, Sir Roger Vernon Scruton filozófus ötödik magyar nyelven megjelenő könyvének a kiadását. A nemzetek szükségességéről című tanulmánykötet a szerző két tanulmányát tartalmazza: A Nyugat és a többiek (The West and the Rest) képes írás arról, merre tart a világ ma, milyen perspektívája van a Nyugat irányító szerepének. A nemzetek szükségességéről szóló címadó tanulmányban azt taglalja, hogy egy életképes demokráciában olyan közösségek jönnek létre, melyekben összetartozónak érzik magukat az emberek, és amely iránt hűséget tanúsítanak.
Wilfried Martens „Europe: I Struggle, I Overcome” című könyvének magyar kiadását 2009-ben támogatta szervezetünk. Magyarul Európa: Küzdelmek és győzelmek címen jelent meg a Belgiumban hat alkalommal miniszterelnökké választott Wilfiried Martens könyve. A mű szerzője – aki fiatalon már diákvezetőként nyilvánosan szónokolt az 1956-os forradalom eltiprása ellen hazájában – az Európai Néppárt alapító tagja, valamint korábbi elnöke. A kötet előszavában Orbán Viktor így fogalmaz: „Európa csak akkor lehet erős hosszabb távon is, ha képes lesz önmagát adni, ha képes lesz vállalni hagyományait, történelmét, nemzeteit és nemzeti közösségeit, azok minden erényével, hibájával és sajátosságaival együtt. Wilfried Martens üzenetének ereje egyszerűségében rejlik: Légy önmagad, Magyarország! Légy önmagad, Európa!”
Az ’56 Lángja Alapítvány által szervezett felvonulás során a szervezők a magyar zászló és címer napja alkalmából róják le nemzeti jelképeink előtt tiszteletüket. Rendezvényükön évente elkészítenek és bemutatnak egy 1848 méter hosszú magyar zászlót, amelyet rendszerint 1848 önkéntes visz végig az Andrássy úton. A Hősök terén köszöntővel várják a zászlóvivőket és az ünneplőket. Zászlóvivőnek bárki jelentkezhet, így magánszemélyek, civil szervezetek, iskolák, egyesületek, családok, önkormányzatok, cserkészcsapatok, külhoni és magyarországi, határon túli és a világban szétszórt magyar közösségek is.
A New York-i Hungarian TV karöltve a magyar zászló és címer napja alkalmából nemzeti jelképeink előtt minden évben felvonulással tisztelgő '56 Lángja Alapítvánnyal évente fotópályázatot hirdet „A magyar trikolór tizenkét hónapja” címmel. A legjobb fényképeket a Magyar Trikolor Gála rendezvényen díjazza az ’56 Lángja Alapítvány. A Magyar Trikolor Naptár – a Nemzet Naptára e fotókból jelenik meg évenként Alapítványunk támogatásával.
A Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖKA), valamint a Civil Összefogás Fórum (CÖF) által szervezett Békemenet során a keresztény-nemzeti-polgári oldal közösségei fejtették ki több ízben egyetértésüket az elmúlt években a második, a harmadik, negyedik és ötödik Orbán-kormány intézkedéseivel.
A Békemenet a rendszerváltás utáni legnagyobb magyar civil kezdeményezés, fő üzenete a nemzeti függetlenség melletti kiállás. Az eddigi meneteket többszázezres tömegek és méltóságteljes hangulat jellemezte, melynek során külhoni és diaszpórában élő magyarok is szimpátiájukat fejezték ki az Orbán-kormány mellett.
A Polgári Magyarországért Alapítvány, a Hanns-Seidel-Stiftung és a Polgári Szécsényért Alapítvány összefogásának eredményeképpen kerülhet megrendezésre Szécsényben a Nógrád megyei hátrányos helyzetű gyerekek megsegítése érdekében létrehozott Példakép Tábor. A táborban minden évben olyan 8 és 12 év közötti Nógrád megyei hátrányos helyzetű családból származó gyerekek vesznek részt, akiknek nincs lehetőségük arra, hogy a nyári szünetben tartalmas, motiváló és példaértékű, ugyanakkor iskolai teljesítményük, éves munkájuk, művészetekben való eredményeik miatt szórakoztató jutalomban részesüljenek.
Egy helybéli mondás szerint, aki életében legalább egyszer nem mássza meg a Székelykő csúcsát, az úgy hal meg, hogy soha nem tudta meg az élete értelmét. Torockó településén megfigyelhető egy igazi ritkaság számba menő természeti jelenség: az év egy bizonyos időszakában reggelente kétszer kel fel a nap. Az első napfelkeltét követően a nap elbújik a sziklás csúcsok mögé és kicsivel később újra feltűnik, hogy ismét – ez alkalommal valóban – felkeljen és beragyogja sugaraival a völgyet. Ezért a látványért érdemes ellátogatni Torockó falujába, főként nyaranta a Double Rise fesztiválra, melyet Alapítványunk is támogat.